linkedin pixel
Fullskärm
Fullskärm
externalLinkIconAlla bilder
Lägenhet2 rok55,50

Fakta om bostaden

  • Pris1 650 000 kr
  • BoendetypLägenhet
  • Antal rum2 rok
  • Boyta55,50
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Kvadratmeterpris (kr/m²) 29 730 kr/m²
  • Byggnadsår1949
  • Dagar på Boneo5 dagar
  • Våning 3 av 3
  • HissNej
  • Avgift till föreningen3 524 kr/mån

Beskrivning

Välkommen till denna trivsamma och välplanerade tvårummare med en stilren interiör som håller över tid. Här bor du i en välskött och stabil HSB-förening med god ekonomi – något som tydligt återspeglas i den låga månadsavgiften om endast 3 524 kr, vilket ger en mycket attraktiv boendekostnad.

Bostaden erbjuder ett fräscht och modernt intryck med genomtänkta materialval. Det enhetliga, askgråa golvet löper snyggt genom hela lägenheten och skapar en harmonisk känsla. Hallen är praktisk med generös skjutdörrsgarderob och infällda spotlights.

Vardagsrummet är lättmöblerat och har utgång till en balkong med markis – en perfekt plats för avkoppling. Köket från HTH är både funktionellt och stilfullt med sin karakteristiska bänkskiva i kvartskomposit (Silestone). Kombinationen av svarta underskåp, vita överskåp och integrerade vitvaror ger ett modernt och tidlöst uttryck.

Här bor du med ett attraktivt läge med närhet till både högskola och centrum samt bekvämt avstånd till matbutiker, gym, resecentrum och stränder.

Välkomna på visning! Med vänliga hälsningar Sara Johansson 073-507 40 41 - Mäklarhuset Halmstad

Visningar

Öster / Högskolan, Halmstad

Hertig Knutsgatan 39A

Lägenhet2 rok55,50

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Hertig Knutsgatan 39A
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!

Hur många vill köpa din bostad?

Med BoneoMatch™ ser du hur många som letar efter en liknande bostad i ditt område.

Läs mer
Loading...
Öster / Högskolan, Halmstad

Hertig Knutsgatan 39A

Lägenhet2 rok55,50

Mäklare